Haber Detayı
26 Ekim 2021 - Salı 16:55 Bu haber 377 kez okundu
 
Omü’de Uluslararası Öğrenciler Tanışma Pikniğinde Buluştu
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) katkılarıyla Kurupelit Kampüsü’nde yer alan OMÜ Göleti’nde uluslararası öğrencilerle tanışma pikniği düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Omü’de  Uluslararası Öğrenciler Tanışma Pikniğinde Buluştu

 

Düzenlenen etkinliğe; OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk,OMÜ YTB temsilcisi Doç. Dr. Yener Aksoy, Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu, Uluslararası İlişkiler Birim Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Umut Sami Yamak, Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Tütüncü, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Türkiye Bursları programı kapsamında burs alan öğrenciler katıldı.

“Ülkenize dönerek kendi insanınıza en iyi hizmeti vermenizi arzuluyoruz”

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal açılış konuşmasında öğrencilere yaptığı konuşmada; “Şu anda yeni insanlar tanışıyorsunuz ve ailelerinizden uzaktasınız. Yaşadığımız farklı coğrafyalardan dolayı birbirimizden farklı yönlerimiz var bu nedenle birbirimizi tanımak için düzenlenen bu piknik önemli bir buluşma. Karşılıklı olarak sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı öğrenmek ve bunları aşmak için sizlerle iletişim halinde olacağız. İnsanın karşısına hayatta şanslar çıkar o şansların ne kadar iyi kullanırsanız o kadar başarılı olursunuz ve amacına ulaşabilirsiniz. Bizim sizden OMÜ’deniyi eğitim aldıktan ve kişisel gelişiminizi sağladıktan sonra ülkenize dönerek kendi insanınıza en iyi hizmeti vermenizi arzuluyoruz.” İfadelerini kullandı.

Açılış konuşması sonrası Rektör Prof. Dr. Ünal öğrencilere yemek ikramında bulundu. Piknikdavetlilerin alanındaki masa tenisi, oryantiring, dağcılık ve voleybol etkinliklerine katılımıyla son buldu.

             

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Omü’de, , Uluslararası, Öğrenciler, Tanışma, Pikniğinde, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');