Haber Detayı
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 12:57 Bu haber 972 kez okundu
 
Otomobil Satıcıları Samsun’da Eğitim Atölyesi kuracak
Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (SOYS), Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Eğitim Atölyesi kuracak.
EĞİTİM Haberi
Otomobil Satıcıları Samsun’da  Eğitim Atölyesi kuracak

Atölye kurulmasına ilişkin protokol Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (SOYS) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koçak tarafından imzalandı.


İmzalanan protokolle, Otomotiv Gövde ve Otomotiv Boya bölümü olan Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Eğitim Atölyesi kurulması, okulun eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi, otomotiv gövde ve otomotiv boya sektörünün ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirme hedefleniyor.

 

Protokolle ilgili olarak bir açıklama yapan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, " Ülkemizde son dönemde atılan adımlarla birlikte, iş gücü piyasası mesleki eğitimin tüm süreçlerine dahil edilmekte, bu da eğitim, üretim ve istihdam ilişkisini oldukça güçlendirmektedir. Mesleki eğitimin gelişmesi ve büyümesi istihdamın artmasına, gençlerimizin geleceğe daha güvenle bakmasına ve üretimin artmasına katkı sağlıyor. Bu ve benzeri protokoller de sektörler ile mesleki ve teknik eğitim kurumları arasında daha güçlü ve kapsayıcı bir bağ kurulmasına vesile oluyor. 

 

Böylelikle öğrencilerimiz hem iş gücü piyasasının talep ettiği beceri, yetkinlik ve yeteneklerle çok daha iyi donatılıyor hem de mezun olduktan sonra çok daha kolay istihdam edilebiliyor. Bu hem sektör, hem öğrencilerimiz hem de ülkemizin ekonomisi için oldukça önemli bir kazanımdır.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Otomobil, Satıcıları, Samsun’da, , Eğitim, Atölyesi, kuracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı