Haber Detayı
11 Mart 2022 - Cuma 16:48 Bu haber 1050 kez okundu
 
Sağlık Bakanlığı 20 Bin Kişi Alacak
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Bakanlığa 10 Bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 sürekli, işçi olmak üzere 20 bin kişi alınacağını bildirdi.
SAĞLIK Haberi
Sağlık Bakanlığı 20 Bin Kişi Alacak

Bakan Koca açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

" Bakanlığımız, Cumhurbaşkanlığınca verilen atama izniyle, 10 BİN SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ve 10 BİN SÜREKLİ İŞÇİ alımı daha yapıyor.

Bu çerçevede, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 10 bin sözleşmeli sağlık personeli alım sürecini başlatıyoruz. Branş dağılımlarını da içeren bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderildi. Alım şu unvanlarda yapılacak:

5.175 Hemşire, 800 Ebe ve 3.293 Sağlık Teknisyeni/ Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi.

AYRICA temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 10 BİN SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI yapılacaktır.

SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI Başvuruları 15 Mart 2022 - 21 Mart 2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecektir. Bakanlığımızca yapılacak 20.000 yeni atama sağlık camiamıza, yeni arkadaşlarımıza ve milletimize hayırlı olsun."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Sağlık, Bakanlığı, 20, Bin, Kişi, Alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı