Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 16:21 Bu haber 2265 kez okundu
 
Samsun Batı Çevre Yolu İhalesi Gelecek Yıl Yapılacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Batı Çevre Yolu projesinin 2022 yılında ihale edileceğini söyledi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Batı Çevre Yolu İhalesi Gelecek Yıl Yapılacak

 

 Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı açılış toplantısı bugün yapıldı.

 

Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda yapılan mecliste 35 madde görüşüldü.

 

Gündem maddelerinin tek tek değerlendirildiği mecliste konuşan Başkan Mustafa Demir, “Geçtiğimiz aylarda Samsun, vaka sayısında birinci sıradaydı. Bu test sayısından kaynaklanıyordu. Şimdi ise Türkiye’de örnek düzeyde. Pandemi düşüş içinde. Aşılamanın da belli düzeye gelmesiyle bu süreci atlatmış olacağız. Bütün dünya çok farklı bir süreç yaşıyor. Büyük mücadele veriyor. İnşallah biz de pandemiden çıkışta Çin’den sonra ekonomik büyümede ikinci ülke oluruz. Samsun‘da bu konuda Türkiye ortalamasının üzerinde bir büyüme var. Sanayide, ticarette, turizmde merkez olması hem de hükümet yatırımlarının katkısı var” dedi.

 

 

ŞEHİR HASTANESİ'NİN ULAŞIM AĞI

Akıllı Şehir Trafik Güvenliği projesini imzaladıklarını hatırlatan Başkan Mustafa Demir, “İmza töreni Türkiye’de ses getirdi. Şuanda da diğer şehirlerin de ilgi odağında. Hazırlıklarını yapıyoruz. Planlı bir şekilde uygulamaya başlayacağız. Alt kurumlarının da çalışmaları olacağı için onları da planladık. Karayolları Genel Müdürü ile de değerlendirmelerde bulunduk. Ayrıca şehir hastanesi de inşa halinde. Bitimine kadar da oranın ulaşım arterlerini planladık. Programını Sağlık ve Ulaştırma bakanlıkları arasındaki protokolle ulaştırma bakanlığına yaptırma gayretindeyiz. Bunu inşallah başaracağız. Şehir hastanesi biterken ulaşım ağı da tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı.

 

 

BATI ÇEVRE YOLU İHALE EDİLECEK

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndan Ankara Yolu’na geçişteki kavşaktaki tıkanmaya da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “O kavşakta pik saatlerde tıkanıklık oluyor. Kavşaktan kaynaklanan trafik yoğunluğunu çözüme kavuşturmak için düzenleme çalışması yapıyorlar. Bulvarla ilgili projemiz hazır. Genişliğini 40 metreye çıkarıyoruz. Daha nizami ve akıcı bir trafik olacak.

 

Atakum’daki imar çalışması uygulamasını yapıp Batı Çevre Yolu projesini Karayolları Genel Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz. 2022 yılı yatırım programına almak üzere çalışmayı başlatmış olacağız. 2022 yılında ihale edilmesini planlıyoruz. Samsun için çok önemli bir yatırım olacak” diye konuştu.

 

 

4 ADET BETON SANTRALİ KURULACAK

SASKİ ve Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın saha yatırımlarına ve çalışmalarına yoğun şekilde devam ettiğini belirten Başkan Demir şunları söyledi:


“4 beton santrali kuruyoruz. Kendi betonumuzu kendimiz üreteceğiz. 15 adette mikser alacağız. "

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Batı, Çevre, Yolu, İhalesi, Gelecek, Yıl, Yapılacak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı