Haber Detayı
10 Mayıs 2022 - Salı 18:19 Bu haber 292 kez okundu
 
Samsun’da 3 Yılda 6 Bin 550 Sahipsiz Sokak Hayvanı Tedavi Edildi
Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'nde; son 3 yıl içerisinde 6 bin 550 sokak hayvanı tedavi edildi.
YAŞAM Haberi
Samsun’da 3 Yılda 6 Bin 550 Sahipsiz Sokak Hayvanı Tedavi Edildi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Böylesine donanımlı bir ortamda sahipsiz, yaralı, hasta, engelli ya da bakıma muhtaç can dostlarımızı hem tedavi ediyoruz hem de koruma altına alıyoruz” dedi.

7 gün 24 saat görev yaparak hayvanlar için her türlü imkanı sağlayan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı merkezde 2019 yılı mayıs ayından bugüne kadar trafik kazalarından iç-dış parazit uygulamalarına, üst solunum yolu enfeksiyonlarından viral enfeksiyonlara kadar sokak hayvanlarının tedavisi sağlandı. Bugüne kadar 6 bin 550 sokak hayvanı tedavi edildi. 12 bin 769 sokak hayvanı da kısırlaştırıldı. “Satın alma sahiplen” sloganıyla yürütülen çalışmalar kapsamında ise 1547 kedi ve köpek sahiplendirildi.

TÜRKİYE’NİN EN MODERN VE KAPSAMLI MERKEZİ

Türkiye'nin en modern ve en kapsamlı Hayvan Bakım Merkezi'ne sahip olduklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Böylesine donanımlı bir ortamda sahipsiz, yaralı, hasta, engelli ya da bakıma muhtaç can dostlarımızı hem tedavi ediyoruz hem de koruma altına alıyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalarla sokak hayvanlarımızın hem yaşam haklarını koruyor hem de hayat standartlarını yükseltiyoruz. Sokaklarda sahipsiz hayvanlar kalmasın ve hayvanlar ömürlerinin sonuna kadar doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürsünler istiyoruz" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, 3, Yılda, 6, Bin, 550, Sahipsiz, Sokak, Hayvanı, Tedavi, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı