Haber Detayı
09 Aralık 2021 - Perşembe 17:08 Bu haber 420 kez okundu
 
Samsun’da Benim Adım Kudüs konferansı
Samsun’da düzenlenen ‘Benim Adım Kudüs’ konferansı büyük ilgi gördü.
KÜLTÜR VE SANAT Haberi
Samsun’da Benim Adım Kudüs konferansı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ömer İdris Akdin tarafından verilen konferansta ayrıca şiir dinletisi, ezgi ve ney taksimi yapıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi Büyük Salon'da "Benim Adım Kudüs" Samsun'dan Kudüs'e İnce Bir Yol Vardır programı düzenlendi. 09 Aralık 1917'de Kudüs'ün işgali sonucu son Osmanlı askerinin Kudüs'ten ayrılışı münasebetiyle düzenlenen geceye 15 sivil toplum örgütü katılım sağladı. Vatandaşların yanı sıra Samsun'da yaşayan Filistinliler de programa büyük ilgi gösterdi.

 

Yaklaşık 600 kişinin katıldığı programda salonda yer bulamayan bazı katılımcılar ayakta izledi. Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi Büyük Salon'da düzenlenen program aynı zamanda SBB TV YouTube kanalından da canlı yayınlandı.

 

Samsun Genç İHH ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı işbirliği ile hazırlanan programda ezgiler söylendi, şiirler okundu, anlatılar yapıldı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı ve aynı zamanda Yolcu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer İdris Akdin'in görsel veriler ve videolar eşliğinde yaptığı sunumda Kudüs'ün tarihi önemi ve Filistin halkının neden yalnız bırakılmaması gerektiğinin üzerinde duruldu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, Benim, Adım, Kudüs, konferansı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı