Haber Detayı
12 Ocak 2022 - Çarşamba 15:34 Bu haber 942 kez okundu
 
Samsun’ da Bin Okulda aynı anda başladı
Samsun İl Millî Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen Günebakan Okullar projesi, Samsun’daki bin 36 okulda aynı anda uygulanmaya başlandı.
EĞİTİM Haberi
Samsun’ da Bin Okulda aynı anda başladı

Projede planlanan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, öğrencilerin ideal kişilik ve davranış özellikleri kazanmasına yardımcı olurken kurumlar arası oluşacak dayanışma ve kardeşlik bağı sayesinde de sorunların daha kolay çözüme kavuşması hedefleniyor. 
 
26 Kasım 2021’de valilik onayı ile başlayan projede kardeş okul eşleştirmeleri 10.01.2022 Pazartesi günü tamamlandı. Okul yöneticileri Samsunomgep.meb.gov.tr internet sayfasından kardeş okul eşleştirmelerini öğrenerek belirtilen iş takvimi doğrultusunda kardeş okulların yapacakları çalışmaları bu sistem üzerinden yürütecek.
 
 Proje kapsamında; kitap okuma çalışmaları, çevreye duyarlılık faaliyetleri, huzurevi ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetleri, sera ve bahçe çalışmaları, akıl ve zekâ oyunları, satranç turnuvaları, geleneksel çocuk oyunları, futbol, voleybol, basketbol maçları, kodlama etkinlikleri, sinema ve tiyatro etkinlikleri gibi birçok alanda kardeş okullar birbirleriyle etkileşim halinde olacak. 
 
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’, da, Bin, Okulda, aynı, anda, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı