Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 17:04 Bu haber 2378 kez okundu
 
Samsun'da Çocuklardan THM Konseri
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Samsun Çocuk Destek Merkezi Personeli ve sevgi evlerinde kalan çocuklar Türk Halk Müziği Konseri verdi.
KÜLTÜR VE SANAT Haberi
Samsun'da Çocuklardan  THM Konseri

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konseri samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Samsun İl Müdürü Tekin Balcı da ziledi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Samsun Çocuk Destek Merkezi Müdürü Sevil Bilasa bir selamlama konuşması yaptı. Ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı yaptığı konuşmasında, “Samsun Çocuk Destek Merkezi İlimizdeki 6 tane çocuk kuruluşundan bir tanesidir. Samsun ilimiz Türkiye genelinde en fazla çocuk barındıran ve bakım altında bulunduran kuruluşlardan birisidir. Özellikle 6 tane kuruluşumuzda 450 tane çocuğumuz var. Yine Koruyucu ailelerimizde 156 tane ailemizde 179 çocuğumuz bakım altında bulunuyor. Bizim temel amacımız bütün çocuklarımıza bir aile ortamı sağlamaktır. Samsun özellikle Ordu, Sinop, Amasya ve Tokat bölgelerinden çocuklar bize gelmektedir. Çocuklarımız yetiştiklerinde reşit olarak bu topluma bir birey olarak katıldıklarında vatanını, milletini, bayrağını ve dinini seven insan olmalarıdır.” dedi.

 

Samsun Valisi  Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “ Devletimizin özellikle dezavantajlı gruplara yönelik olarak yaptığı bu çalışmalar şüphesiz takdire şayandır. Samsun’da evde bakım hizmeti olarak devletimiz 110 milyon lira ödemektedir. Biz tüm vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu olmalarını çok arzu ediyoruz. İstiyoruz ki kimsenin gözü yaşlı olmasın, kimse kendini çaresiz hmesin.Çocuk yuvalarında kalan çocuklarımız bizlere emanettir. Sevgi evlerinde kalan çocuklarımızın her türlü ihtiyaçları karşılanmaktadır. Onların en çok ihtiyacı sevgidir. Çocuklarımızın gerçekten topluma faydalı bir birey olarak hazırlanmalarını hedefliyoruz. Zaman zaman eşimle birlikte yuvaları ve yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz. Yuvalara ve huzurevine gittiğimizde burada çalışan arkadaşlarımız işlerini sevgiyle yaptıklarına şahit oluyoruz. Sizlerin huzurunda onlara çok teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Vali Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından koroda görev alan ve emeği geçen çocukları temsilen Sümeyye Şahin, Öğretmen Nevide Oğuz ve koro şefi Hızır Aydın’a çiçekleri verildi.

 

Programa ayrıca,  koruyucu aile hizmetinden yararlanan çocuklar ve aileler ve sevgi evlerinde kalan çocuklar katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, Çocuklardan, , THM, Konseri,
Yorumlar
Haber Yazılımı