Haber Detayı
01 Mayıs 2022 - Pazar 11:53 Bu haber 1029 kez okundu
 
Samsun'da doktora şiddet, Tabip Odası'ndan kınama
Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi'nde görevli olan doktor Burak Özbaş, hasta yakınının saldırısına uğradı. Samsun Tabip Odası saldırıyı kınadı.
SAĞLIK Haberi
Samsun'da doktora şiddet, Tabip Odası'ndan kınama

 

 Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi'nde asistan doktor Burak Özbaş hasta yakınının saldırısına uğradı. Dr. Özbaş'ın saldırgandan davacı oldu. 

OMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisi'nde tedavi gören 11 yaşındaki M.E.Y'nin yakınları, asistan doktor Burak Özbaş ile tartıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine S.K. (21), doktor Burak Özbaş'ı darbetti. Saldırıya uğrayan Dr. Özbaş'ın gözlüğü kırıldı. Diğer hasta yakınları ve güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle saldırı sonlandırıldı.

 

Özbaş, daha sonra polis merkezine giderek S.K'den şikayetçi oldu. Bunun üzerine gözaltına alınan S.K, polis merkezine götürüldü.

 

Özbaş'ın meslektaşları, hastane önünde basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı. Özbaş, burada gazetecilere, beyin tümörü nedeniyle ameliyat edilen bir hastanın yakını tarafından şiddete maruz kaldığını söyledi.


Doktor Özbaş, olayın ardından polise giderek şikayetçi olduğunu kaydetti.

 

SAMSUN TABİP ODASI'NDAN KINAMA : SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ!

Samsun Tabip Odası da şiddet olayının ardından bir kınama mesjı yayımladı.

Tabip Odası mesajında şu ifadelere yer verdi:

" Sağlık sisteminin en acı veren yarası kanamaya devam ediyor.
30 Nisan 2022 Cumartesi günü akşamı, OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Cerrahisi servisinde taburcu edilmesi planlanan bir hastanın son sağlık işlemlerinin yapılması sürecinde, bir hasta yakını, yapılacak bir işlemle ilgili olarak tepki göstermiş, doktorlara ve sağlık çalışanlarına önce sözlü, küfürlü tacizde, sonrasında yumruklu fiziki saldırıda bulunmuştur.

Doktor arkadaşımız Beyin Cerrahisi Asistanı Dr. Burak Özbaş, fiziki olarak yaralanmış ve gözlüğü kırılmıştır. Güvenlik elemanları tarafından etkisiz hale getirilen saldırgan hakkında şikayet işlemi ile hukuki süreç başlatılmıştır.


Samsun Tabip Odası olarak, arkadaşımız Dr. Burak Özbaş’a geçmiş olsun diyor, yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, sonuna dek destekçisi olduğumuzun ve sürecin takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz"

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, doktora, şiddet,, Tabip, Odası'ndan, kınama,
Yorumlar
Haber Yazılımı