Haber Detayı
25 Şubat 2022 - Cuma 12:32 Bu haber 475 kez okundu
 
Samsun’da Yönetici Ve Hemşireler İçin 1. Liderlik Akademisi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş birliğinde yapılan 1. Liderlik Akademisi tamamlandı.
SAĞLIK Haberi
Samsun’da Yönetici Ve Hemşireler İçin 1. Liderlik Akademisi

Üniversite-hastane iş birliği kapsamında yürütülenve Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen  eğitim programına; eğitim ve araştırma hastanelerinin yer aldığı Samsun’un merkez ilçeleri ile Bafra, Çarşamba, Terme ilçelerindeki hastanelerin hasta bakım hizmetleri müdürleri ve çeşitli özel hastanelerin sorumlu hemşireleri, yanı sıra da idari hizmetler müdürleri olmak üzere toplam 108 katılımcı yer aldı.

 

Bütün boyutlarıyla liderlik eğitimi

 

1. Liderlik Akademisi eğitim programı, hastanelerde çalışan yönetici hemşirelerin ve müdürlerin yönetim ve liderlik performanslarını arttırmak amacıyla hazırlandı.

 

Programda; liderliğin temel özellikleri, liderlik becerileri ve yetkinlikleri, liderlik tarzları, karar verme ve inisiyatif alma, ekip yönetimi, zaman yönetimi, iletişim, çatışma yönetimi, problem çözme, koçluk yaklaşımı, değişim liderliği ve vizyoner liderlik konularında eğitimler verildi.

 

Program kapsamındaki eğitimler; Hemşirelik Bölümü öğretim elemanlarından Prof. Dr. İlknur Aydın Avci, Prof. Dr. Özen Kulakaç, Dr. Öğr. Üyesi Oya Sevcan Orak, Dr. Öğr. Üyesi Figen Çavuşoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Nihal Ünaldı Baydın, Dr. Öğr. Üyesi Gülcan Taşkıran Eskici, Arş. Gör. Dr. Gamze Tunçer Ünver ve Uzman Hemşire İlkay Mavili Yılmaz tarafından verildi.

 

Programın açılışında Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bakım Hizmetleri Müdürü Melek Toraman katılımcılara program hakkında bilgi verdi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ersin Köksal da hemşirelerin hasta bakımında liderlik yapmalarının, mesleki gelişimdeki rolüne değinerek özellikle kriz dönemdeki liderliğin önemine dikkat çekti.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç ise liderliğin çok önemli olduğunu ve lider konumda olan yöneticilerin yönetim becerilerini geliştirmek için bu ve benzeri eğitimlerle kendilerini donatmaları gereğini ifade etti.

 

Program, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ersin Köksal tarafından eğitimcilere plaketlerinin verilmesi ve katılımcılara katılım belgelerinin sunulmasıyla sona erdi.

         

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Yönetici, Ve, Hemşireler, İçin, 1., Liderlik, Akademisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı