Haber Detayı
14 Mart 2022 - Pazartesi 17:36 Bu haber 524 kez okundu
 
Samsun’daki Evsizler Barınma Merkezi’nde
Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, ihbar üzerine bir cami avlusundaki bankta yatan evsiz bir vatandaşı Geçici Barınma Evi’ne yerleştirdi.
YAŞAM Haberi
Samsun’daki Evsizler Barınma Merkezi’nde

 

Burada yeni kıyafetler verilen yaşlı adam, sıcak bir yuvada soğuk kış günlerini geçirecek.

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk havada Büyükşehir Belediyesi evsiz vatandaşlara kucak açtı. Çözüm Merkezi’ne gelen telefonla bir kişinin soğuk havada bir cami avlusundaki bankta yattığı ihbarı üzerine zabıta ekipleri bölgeye sevk edildi. Bankta yatan vatandaş ekipler tarafından alınarak Büyükşehir Belediyesi Geçici Barınma Merkezi’ne yerleştirildi. Burada kendisine yeni kıyafetler verildi. Tek kişilik otel konforundaki odaya yerleştirilen yaşlı adam, ekiplere teşekkür etti.

Geçici Barınma Merkezi’nin amacına ulaştığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Amacımız, kimsesiz, gidecek yeri olmayan vatandaşlarımıza sıcak bir yuva oluşturmaktı. Geçen yıl hizmete aldığımız barınma merkezimiz amacına uygun bir şekilde hizmet veriyor. Emniyet birimlerimizin ya da duyarlı vatandaşlarımızın ihbarlarıyla kendilerine ulaştığımız kimsesiz kişileri burada ağırlıyoruz. Sosyal devlet anlayışıyla onlara kucak açıyoruz. Bir kişinin ev ortamında ihtiyaç duyabileceği ne varsa her türlü talebi karşılıyoruz” dedi.

8 dönüm arazi üzerine kurulu olan Geçici Barınma Merkezi’nde kalan kişilere günde 3 öğün yemek veriliyor. Ayrıca temizlik ve sağlık hizmeti ile ihtiyaç halinde psikolojik destek de sağlanıyor.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’daki, Evsizler, Barınma, Merkezi’nde,
Yorumlar
Haber Yazılımı