Haber Detayı
19 Nisan 2022 - Salı 18:03 Bu haber 676 kez okundu
 
Samsun Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupası’na Hazırlanıyor
Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupası Samsun’da gerçekleştirilecek. Kupaya 40 ülkeden 2 bine yakın sporcu bekleniyor.
SPOR Haberi
Samsun Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupası’na Hazırlanıyor

Samsun Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupası’na Hazırlanıyor

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun’da gerçekleştirilecek olan Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupası hazırlıklarını görüşmek için gelen heyeti kabul etti.

 

 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay’ın başkanlığındaki heyet ile  gerçekleştirilen toplantıya, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ile Spor Şube Müdürü Olgay İnci ve Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak, Teknopark Genel Müdürü Ekrem Altan, Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yener Aksoy da eşlik etti.

 

6 branşta düzenlenecek organizasyon 20 – 30 Eylül tarihleri arasında

 

Ziyarette Federasyon Başkanı Prof. Dr. Günay; güreş, wushu, sambo, muay thai, boks ve karate olmak üzere 6 branşı içeren Dünya Üniversiteler Combat Kupası’na 20 - 30 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’un ev sahipliği yapacağını belirterek Rektör Ünal’la organizasyona dair istişarede bulundu.

 

FISU ve TÜSF’nin faaliyet takviminde ilk kez yer alacak organizasyona 40 ülkeden 2 binin üzerinde sporcu bekleniyor

 

Görüşmede yoğun çalışma temposu içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Günay, Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) ile TÜSF’nin faaliyet takviminde ilk kez yer alacak Dünya Üniversiteler Combat Kupası’na yaklaşık 40 ülkeden 2 binin üzerinde sporcunun katılmasının beklendiğine dikkat çekerek OMÜ ile yapılacak iş birliğine yönelik değerlendirmelerini paylaştı.

 

Rektör Ünal “Organizasyon Samsun’a verilmesi, Türkiye’ye duyulan güvenin ve saygının bir yansıması”

 

Rektör Ünal ise şampiyonanın Samsun’un ‘spor kenti’ kimliğine önemli katkıları olacağını belirtirken, kentin tanıtımında da pozitif etkileri olacağına işaret etti. Rektör Ünal, 2017’de 23. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları’nda (Samsun Deaflympics) olduğu gibi Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupası’nın Samsun’da düzenlenecek olmasının Türkiye’ye duyulan güvenin ve saygının bir yansıması olduğunu dile getirdi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Dünya, Üniversiteler, Combat, (Dövüş, Sporları), Kupası’na, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı