Haber Detayı
22 Nisan 2021 - Perşembe 17:32 Bu haber 1999 kez okundu
 
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 2 milyonluk yolsuzluk açıklaması
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yerel basında yer alan 2 milyonluk yolsuzluk haberleri ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 2 milyonluk yolsuzluk açıklaması

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sitesinde yayınlanan ve basına da servis edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

OLAY ŞUBAT AYINDA TARAFIMIZDAN ORTAYA ÇIKARILDI, SAVCILIK SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

 

" 21-22/04/2021 tarihleri arasında muhtelif bazı haber yayın organlarında "Mem'e 2 milyonluk yolsuzluk mektubu" ve "Mem'deki iddiaya Valilik El Attı" başlıklı haberlere yönelik basın açıklaması yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

 

        Habere bahsi olan konuya yönelik, Müdürlüğümüz tarafından durumun öğrenilmesinin hemen ardından Samsun Valiliği'nin 04/02/2021 tarihli ve 66307-20201144 Sayılı Olurları ile Müdürlüğümüz kantin payları hesaplarına yönelik inceleme soruşturma başlatılmış olup yapılan soruşturma neticesinde 17/03/2021 tarihinde 19304968.663/18  Sayılı suç duyurusu ile Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde adli soruşturma başlatılmıştır. Teftiş Birimimiz tarafından titizlik ve gizlilik ile yürütülen idari soruşturma tamamlanmak üzeredir.

 

      Soruşturmaya konu olay 2004 yılına ait bir sürecin başlangıcı olup söz konusu durum Müdürlüğümüz tarafından Şubat ayında ortaya çıkarılmış, derhal gerekli işlemleri başlatılmış ve Valilik Makamından Şubat ayının başında onay alınarak soruşturma başlatılmıştır. Aylar önce soruşturmasına başlanılan; idari, mali ve adli yönden tüm işlemleri titizlikle sürdürülen bu soruşturma yeni vuku bulan bir durum değildir.

        Valilik olarak idari ve adli süreç yakından takip edilmektedir."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, İl, Milli, Eğitim, Müdürlüğü'nden, 2, milyonluk, yolsuzluk, açıklaması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı