Haber Detayı
02 Haziran 2021 - Çarşamba 14:13 Bu haber 2890 kez okundu
 
Samsun Kahveciler Odası'ndan Hükümetin Normalleşme Kararına sert tepki!
Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, Hükümetin Normalleşme kararında 14 aydır kapalı olan kahvehanelerde oyun yasağının kaldırılmamasına sert tepki gösterdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Kahveciler Odası'ndan Hükümetin Normalleşme Kararına sert tepki!

Kara, bu kararın açılma değil kapanma kararı olduğunu belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


İÇKİLİ LOKANTALAR AÇIK, BİRAHANELER KAPALI, STADLARA GİRMEK SERBEST, KAHVEHANELERDE OYUN YOK


"Böyle açılma olmaz. İçkili lokantalar açık, birahaneler kapalı. Lokantalar açık, kahvehaneler kapalı. Spor salonları açık, halı sahalar, futbol sahaları serbest. Kahvehanelerde oyun yok. Kahvehaneciler yine açlığa terkedildiler.
Sezon  açılır açılmaz onbinlerce kişi stadlata koşacak dip dibe maç seyredecekler. Ama kahvehanelerde oyun yasak. Üvey evlat muamelesi yapılmaya devam ediliyor. 

 

 

ÇAY SATARAK KAHVEHANE İŞLETİLMEZ

Çay satarak kahvehane işletilmez. Kahvehanelerde oynanan oyunlar kumar değil. Kumar kulüplerde oynanıyor. Bol paralı insanlar lüks villarda, özelyerlerde pandemide bile oynadı. Kahvehanecilere de 5 Bin lira verdiler, açtık dediler. Aldıkları para kiraların onda birini bile karşılamadı. Şimdi açıldınız diye mal sahipleri kapıya dayanacak.

 

TEMMUZ'DA TAM AÇILMA SÖZÜ VERİLERSE BİZ BİR AY DAHA DAYANMAYA RAZIYIZ

Kimseden para istemiyoruz.14 Ay önceki şartlara dönelim yeter.  Onu da bırakın biz 1 ay daha dayanmaya razıyız. En geç 1 Temmuzda 14 ay önceki şartlarda açılma garantisi versinler. Daha fazla ötelemesinler. Bu süreçte  esnaflara faizsiz kredi versinler. Sicil, ipotek istemeden. Çünkü artık kredi sicili bozulmayan  esnaf kalmadı.

 

AK PARTİ İL VE İLÇE BAŞKANLARINA ÇAĞRI: DESTEK OLMAZ, ESNAFIN DERDİNİ DİNLEYİP İLETMEZSENİZ,  SEÇİMLERDE KAPIMIZA GELMEYİN!..

 Buradan öncelikle AK Parti İl Başkanı ve AK Partili ilçe başkanlarına sesleniyorum. Oralar oturma makamı değil!.. Bize sahip çıkın, koltuklarınızdan kalkın esnafı gezin, dertlerini dinleyin Ankara'ya iletin. Eğer bize şimdi sahip çıkmazsanız, seçimlerde sakın kapımıza gelmeyin. Muhalif partilerin il ve ilçe başkanlarına sesleniyorum. Sesimiz daha güçlü duyurun. bu zor günlerde artık tamamen ölüme terkedilen esnafımızın, çalışanlarının ve ailelerinin yanında olun."

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Kahveciler, Odası'ndan, Hükümetin, Normalleşme, Kararına, sert, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı