Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 18:26 Bu haber 445 kez okundu
 
Samsun SMMMO’da Kredi Desteği Semineri
KOSGEB Başkanı Hasan Basri KURT’un da katılım sağladığı ‘KOSGEB ve OKA Destekleri’ Konulu Seminer Youtube üzerinden Samsun SMMMO TV Kanalından canlı yayın ile gerçekleşti.
EKONOMİ Haberi
Samsun SMMMO’da Kredi Desteği Semineri

Seminer Samsun SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı  Dilaver ÖĞÜTCÜ, KOSGEB Başkanı  Hasan Basri KURT, KOSGEB Samsun İl Müdürü  Nebahat LİVAOĞLU ve  OKA Genel Sekreteri  İbrahim Ethem ŞAHİN’in açış konuşmaları ile başladı.

 

KOSGEB tarafından, COVİD19 Salgınından etkilenen öncelikli sektörlerdeki mikro ve küçük ölçekli işletmelerin faaliyetlerini sürdürebilmeleri ve istihdamlarını salgın öncesi seviyede tutabilmelerine destek amaçlı teminatsız faizsiz 30.000 -75.000 TL işletme sermayesi niteliğinde geri ödemeli kredi desteği ile OKA tarafından Yatırım Teşvik Sisteminde Yeni Yatırım, Ürün Çeşitlendirme ve Entegrasyon  türlerinde destek unsurlarının yer aldığı teşvik destekleri  hakkında  bilgilendirme sunumları yapıldı.

Seminer Meslek mensuplarının katılımı ve sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

Seminerin sonunda Samsun SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Dilaver ÖĞÜTCÜ, çok faydalı bir seminer olduğunu belirterek katılımcılara,eğitmenlere ve üyelere teşekkürlerini sundu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, SMMMO’da, Kredi, Desteği, Semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı