Haber Detayı
26 Ocak 2022 - Çarşamba 13:05 Bu haber 347 kez okundu
 
Samsun Valisi Dağlı kar mesaisinde
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Yoğun kar yağışının görüldüğü Havza ve Kavak ilçelerinde yolların durumu ve yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Valisi Dağlı kar mesaisinde

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Karayolları 7.Bölge Müdürü Rıfat Silov'dan karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, vatandaşlara dikkatli olmaları ve kış lastiği/zinciri bulunmayan araçlarla trafiğe çıkmamaları çağrısında bulundu. 

Yoğun kar yağışının devam ettiği bölgede yolların açık tutulması ve hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması için kar temizleme, solüsyon ve tuzlama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Vali Dağlı, ekiplerin gayretleriyle Samsun-Havza ve Havza-Samsun istikametlerinde trafiğin açık olduğunu ifade etti.

Kış lastiği ve zincir bulunmayan araçların hem yolu kapatarak karla mücadele çalışmalarını oldukça zorlaştırdığını hem de diğer sürücülerin mağduriyetine sebep olduğunu belirterek, bu durumdaki vatandaşlarımıza muhtemel olumsuzlukları göz önünde bulundurarak trafiğe çıkmamaları çağrısında bulunan Samsun Valisi, çalışmalarını 7/24 özveriyle sürdüren ekiplerimize de teşekkür ederek, kolaylıklar diledi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valisi, Dağlı, kar, mesaisinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı