Haber Detayı
27 Ekim 2021 - Çarşamba 17:42 Bu haber 1214 kez okundu
 
Samsunlu Sporcular 23 Madalya İle Döndü
Türkiye Atlama Şampiyonası’nda Samsun’u temsil eden sporcular 10 altın, 9 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 23 madalyayla dönerek büyük bir başarıya imza attı.
SPOR Haberi
Samsunlu Sporcular 23 Madalya İle Döndü

 

Şampiyonada 23 madalya kazanan 15 sporcu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ziyaret etti. Ziyarette Başkan Demir, uluslararası yarışmalara katılacak milli sporculara başarılar diledi.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından 7-10 Ekim tarihleri arasında Ankara’da düzenlediği Türkiye Atlama Şampiyonası’na Samsunlu sporcular damga vurdu. Keçiören Etlik Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan kule ve tramplen atlama şampiyonasına katılan Samsun Kule ve Tramplen Atlama Spor Kulübü’nden 15 sporcunun tamamı madalya kazandı. Yaş kriterlerine göre sporculardan 4’ü uluslararası yarışmalarda Samsun’u temsil edecek.

Şampiyonadan 10 altın, 9 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 23 madalyayla dönen sporcular, baş antrenör Caner Keleş ve Yasin Muhammet Gündoğdu ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ziyaret etti. Ziyarette şehri gururlandıran sporcuları tebrik eden Başkan Demir, ulusal ve uluslararası yarışmalarda şehri temsil edecek sporculara çeşitli hediyeler takdim edip başarılar diledi.

Samsun Kule ve Tramplen Atlama Spor Kulübü daha önce de 14 sporcu ile katıldığı Ahmet Öktü Sezonu Çanakkale Zafer Kupası’nda 7 altın, 2 gümüş, 5 bronz madalya kazanmıştı. 3 sporcu milli takım barajını geçerek Sırbistan Balkan Şampiyonası, Bulgaristan SofiaDiving Cup ve İtalya’da düzenlenen Roma ComenCup’da Türkiye’yi ve Samsun’u temsil etmişti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsunlu, Sporcular, 23, Madalya, İle, Döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı