Haber Detayı
07 Şubat 2022 - Pazartesi 12:11 Bu haber 3560 kez okundu
 
Sol Parti,Elektrik zamlarının geri alınması için 50 ilde imza kampanyası başlatıyor
Sol Parti Başkanlar kurulu Üyesi Önder İşleyen, Elektrikte büyük bir soygun olduğunu, elektrik faturalarının yüzde 75'inin şirketlere kazanç olarak gittiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Sol Parti,Elektrik zamlarının geri alınması  için 50 ilde imza kampanyası başlatıyor


Sol Parti Başkanlar kurulu Üyesi Önder İşleyen, bir dizi çalışmalar yapmak için geldiği Samsun'da basın mensupları ile bir araya geldi.

 

Ada Sanat Evi'nde düzenlenen kahvaltı programında Sol parti Samsun il Başkanı Coşkun Konca'nın açış konuşmasının ardından söz alan  Önder İşleyen,  Sol Parti'nin faaliyetleri, Türkiye'deki siyasal ve ekonomik durum, ittifak çalışmaları ve gündemdeki diğer konularla ilgili olarak açıklamalar yaptı.

 

Coşkun Konca, "Türkiye'de kriz sarmalı içinden geçiyor. Yönetememe krizi var. Tek Adam sistemi ile  Türkiye karanlığa sürükleniyor. Sol Parti, kötü gidişat a karşı soldan müdahaleyi hayata geçirmeye çalışıyor. Sol Parti olarak Samsun'da da bu gidişata dur demek için çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

 

Daha sonra söz alan Önder İşleyen; Samsun Atatürk Anıtı'na yapılan saldırıyı kınayarak başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

" Samsun'da böyle bir saldırı kabullenemez. Gerici bağnaz kesimler, laiklik başta olmak üzere Türkiye'nin tüm illerinde birikimlerimizi ortadan kaldırdı. Rejim gerici rejime dönüştü. Önümüzdeki süreç, bu rejimden kurtulma sürecidir. Bu süreçte umut verici gelişmeler var. Haklarını almak için grev yapan eyleme giden, hak arayışındaki işçilerimizin bu direnişlerini selamlıyoruz.

 

Tüm kamu mallarının özelleştiği bu süreçte, özelleşen enerji firmaları, enerjiye fahiş zamlar yaparak sömürülerini sürdürüyor. Enerji faturalarının Yüzde 75'i bu firmalara kar olarak gidiyor.  Burada çok ciddi bir soygun var.  Tükettiğimizin karşılığını ödemiyoruz. Başka şeylere para ödüyoruz. TEİAŞ, yani devlet elektriği kilovat saati 3.86 kuruşa şirketlere veriyor. Şirketler de bunu 13 kuruşa yaklaşan fiyatlarla halka satıyor. Her 100 Liradan 75 lirası şirketlerin kasasına gidiyor.

 

Biz Sol Parti olarak 50 ilde elektrik zamlarının geri alınması için imza kampanyası başlatıyoruz. Kampanya sonunda toplanan imzalarla birlikte 24 Şubat'ta zamların geri alınması için dava açıyoruz. Türkiye'nin bu tablodan çıkması gerekiyor. Ekonomik krizden çıkmanın çözüm yollarını konuşacağız. Türkiye'deki tüm muhalif partilerle kamucu dönüşüm için işbirliği yapacak, bu rejimden kurtulmak için birlikte hareket edeceğiz." dedi.

 

Önder İşleyen'in konuşmasının tamamı videomuzda Linki tıklayarak izleyebilirsiniz!...

https://youtu.be/IT3Zuj5uWGA

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Sol, Parti,Elektrik, zamlarının, geri, alınması, , için, 50, ilde, imza, kampanyası, başlatıyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı