Haber Detayı
19 Ekim 2018 - Cuma 20:44 Bu haber 3177 kez okundu
 
Terme MYO Dış Ticaret Bölümü SASBAŞ’ı Gezdi
Terme Meslek Yüksekokulu (MYO) Dış Ticaret Bölümü, Samsun Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş.'ye (SASBAŞ)’a Bağlantı teknik gezi düzenledi.
EKONOMİ Haberi
Terme MYO  Dış Ticaret Bölümü SASBAŞ’ı Gezdi

 

 

 

Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Erol Terzi bu tür saha gezilerinin önemine işaret ederek "Dış Ticaret Ön Lisans Programı, ihracat ve ithalata dayalı bankacılık, taşımacılık ve gümrük gibi ticaretle ilgili iş kollarında çalışacak nitelikli ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlamakta. Bu bağlamda öğrencilerimizin sektör ve firmaları yerinde görmeleri ve bilgilerini uygulamalı olarak ortaya koymalarını oldukça önemsiyoruz. Bu tür teknik gezileri tekrarlayacağız ve uygulamalı eğitime ağırlık verecegiz. Gezi programında Terme MYO Dış Ticaret Bölümümüz öğrencilerini ağırlayan SASBAŞ yöneticilerine teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

 

Dis Ticaret Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Şahin Değirmenci koordinesinde gerçekleşen teknik gezi programında; 1. ve 2. sınıf öğrencileri ve bölüm hocaları, Samsun Serbest Bölgesi'nde bulunan şirket yöneticilerinden dış ticaretin ve yapılan faaliyetler hakkında detaylı bilgiler aldılar. Öğrenciler de merak ettikleri konuların cevaplarını uzmanlardan öğrenme fırsatı yakaladılar.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Terme, MYO, , Dış, Ticaret, Bölümü, SASBAŞ’ı, Gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı