Haber Detayı
17 Haziran 2021 - Perşembe 13:00 Bu haber 638 kez okundu
 
TÜM BEL SEN’den Atakum Belediyesi’ne Çağrı
TÜM BEL SEN Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, Atakum Belediyesi’nde çalışan 194 memur için imzalanacak olan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taleplerinin tamamının karşılanması için çağrıda bulundu.
SİVİL TOPLUM Haberi
TÜM BEL SEN’den Atakum Belediyesi’ne Çağrı

TÜM BEL SEN Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

“   Atakum Belediyesi’nde çalışan 194 memur, sözleşmeli memur, vekil memuru kapsayan 15 Haziran 2021 – 15 Haziran 2023 yılları arası, 2 yıllık toplu sözleşme için sendikamız TÜM BEL-SEN ve Atakum Belediyesi arasında ilk toplu sözleşme görüşmeleri toplantısı yapıldı.

 

          Toplantıya Atakum Belediyesi’ni temsilen, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla KÜÇÜKALA, Personel Müdürü Turgut BEKTAŞOĞLU, Mali İşler Müdürü Ferat KESKİN, Personel Şefi Öznur GÜL katılırken, sendikamız TÜM BEL-SEN adına, Tüm Bel-Sen Samsun Şube Başkanı Suat YILDIZ, Tüm Bel-Sen Samsun Şube Hukuk ve TİS Sekreteri Özcan ÇOLUK, Atakum Belediyesi İşyeri Baş Temsilcisi Fatma TÜFEK, Atakum Belediyesi işyeri temsilcileri Hüseyin Yasin YILDIRIM ve Can ERCAN katılmış olup, Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı Okan SARAL, Başkan Danışmanı Muzaffer YILDIZ, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan ALPTEKİN’de gözlemci olarak bulunmuşlardır.

 

          Toplantının ilk oturumu, yukarıdaki temsilcilerin katılımı ile Atakum Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşmiştir. Sendikamızın sözleşme taleplerini, çalışanların ekonomik, özlük ve sosyal haklarındaki iyileştirmeyi kapsayan sözleşme taslağı  birinci oturumda; 80’i heyet tarafından kabul görmüş olup, 20’lik kısmı ise belediye tarafından kendi içinde yapacağı toplantıdan sonra ikinci oturumda tamamlanıp, sonrasında belirlenecek olan, en kısa tarihte sendikamız ve belediye arasında basın önünde yapılacak toplu sözleşme töreni ile imza altına alınacaktır.

 

          Atakum Belediyesi’nden talebimiz, birinci oturumda prensipte anlaştığımız maddelerin ve belediye yönetiminin kendi içinde değerlendirileceği diğer taleplerimizin tamamının karşılanması yönündedir.”

                                    

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: TÜM, BEL, SEN’den, Atakum, Belediyesi’ne, Çağrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı