Haber Detayı
11 Haziran 2021 - Cuma 13:06 Bu haber 767 kez okundu
 
Turhan Akşen Atakum Tükoder Başkanlığı’na Aday
Turhan Akşen Atakum TükoDer şubesinin 12 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Genel Kurulunda başkanlığa aday olacağını açıkladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Turhan Akşen Atakum Tükoder Başkanlığı’na Aday

Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Turhan Akşen,  şunları söyledi:

 

Tüketici haklarının korunması, geliştirilmesi ve tüketicilerin kendilerini koruyabilmeleri için gerekli bilinç ve örgütlülük düzeyine ulaşabilmeleri amacı ile kurulmuş bir sivil toplum örgütü olan kısa adı TÜKODER’in 36 ilde 50 nin üzerinde   şubesi teşkilatlanmıştır.

2019 yılından beri üyesi olduğum kuruluşun2021 yılı itibari ile 20.000 ninüzerinde üye sayısı vardır. Tüketicilerin haklarını koruyan güçlü bir sivil toplum kuruluşunun Samsunda bulunan Atakum Samsun ve Canik Şube ile birlikte 3 şubesi bulunmaktadır.

Bende nacizaneAtakumTükoder şubesinin yönetim kurulu üyeliğini yaparak tüketicinin yanındaolmaya gayret etmekteyim.Ülkemizin en büyük tüketici  kuruluşu olan TükoDerinşubeleri, tüketici hareketinin il il, ilçe ilçe yayılması ve  bir sivil toplum kuruluşu haline gelmesinde çok önemli bir misyonu ve sorumluluğu üstlenmektedir.

Bu maksatla  AtakumTükoDerşubesinin 12 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Genel Kuruluna aday olarak, Genel Merkez tarafından, tüketici haklarının toplu ihlallerine karşı ülke genelinde başlatılankampanyaları, kendi il ve ilçelerinde yürüterek, haksızlığakarşı kitlesel gücü Ata kumdagöstermekteistiyoruz.Yerinde sayarak değil tecrübeli ekibimizle birlikte ve Samsunda bulunan diğer şubelerle ortak çalışmalar ve projeler yaparak yerel yönetimlerin desteğini alarak zorlaştıran değil kolaylaştıran şeffaf bir yönetim tarzı ile  ortaKaradeniz’deilk adım şehrinden  tüketicinin sesi olmak istiyoruz.

200.000 nüfusu olan bir ilçede üye sayımızı artırmamız tüketici hakları mücadelesinde geri kalmamamız gerekmektedir.

Bizim üye sayımızın artmasıve  daha çok tüketicinin elini taşın altına koyması sayesinde  Hem Genel Merkezimizin  hak mücadelesinde eli kuvvetlenecek, ilçe bazında hakem heyetinde yer almaya devam edeceğiz, İl bazın dada diğer iki Tukoder Şubesi  ile hak mücadelesi yarışından kopmayacağız. Ne kadar üye o kadar hak mücadelesinde güç demektir. Bunun için tecrübeli ekibimizle beraber amatör ruhla da  olsa 12 Haziranda yapılacak olan AtakumTükoder’in başkanlığına adayım.“

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Turhan, Akşen, Atakum, Tükoder, Başkanlığı’na, Aday,
Yorumlar
Haber Yazılımı