Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 17:46 Bu haber 2582 kez okundu
 
TÜYAP Karadeniz 6. Kitap Fuarı Açıldı
15 - 23 Şubat Tarihleri arasında devam edecek olan TÜYAP Karadeniz 6. Kitap Fuarı TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı.
KÜLTÜR VE SANAT Haberi
 TÜYAP Karadeniz 6. Kitap Fuarı Açıldı


TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Üniversitesi ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile 15-23 Şubat tarihleri arasında devam edecek olan Karadeniz 6. Kitap Fuarı bugün düzenlenen törenle açıldı.

 

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarın açılışına, Samsun Valisi  Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Nihat Soğuk, CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak,   İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Süleyman Hızır, Kültür Fuarları Kurumsal İletişim Müdürü Cemran Öder, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir, Türkiye Yayıncılar Birliği İkinci Başkanı Koray Seçkin, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Samsun İl Turizm ve Kültür Müdürü Adnan İpekdal, Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammed Ali Oruç,ESOB Başkanı Hacı Eyüp Güler, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, STK Temsilcileri ve kitapseverler  katıldı.

 

Fuarın ilk gününden itibaren kitapseverler ve öğrenciler fuara yoğun ilgi gösterdiler. Karadeniz Kitap Fuarı’na bu yıl 250 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor. Dokuz gün boyunca düzenlenecek panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliği ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla bir araya gelecek.

 

Karadeniz 6. Kitap Fuarı’nda, aralarında Ahmet Ümit, Canan Tan, Şükrü Erbaş, Latife Tekin, Cemil Kavukçu, Enver Aysever, Oya Baydar, Ayşe Tolga, Altay Öktem, Yavuz Dizdar, Akın Birdal, Füsun Çetinel, Ahmet Şimşirgil, Sara Şahinkanat, Özel Oytun Türkoğlu, Murat Tavlı, Sinem Sal, Cihan Demirci, Kemal Hamamcıoğlu, Hale Caneroğlu, Aret Vartanyan, Çiğdem Sezer, Kutlukhan Perker, Mete Yarar, İlkin Başar Özal, Hikmet Anıl Öztekin’in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.


 

Fuarla ilgili  konuk yazarlar, ulaşım bilgileri, etkinlikler ve imza günleri www.karadenizkitapfuarisamsun.com sitesinden ve facebook/tuyapkitapfuari, twitter/kitapfuari, instagram/kitapfuari hesaplarından takip edilebilir. 


 

Girişin ücretsiz olduğu Karadeniz Kitap Fuarı her gün 10.00-19.30, kapanış günü olan 23 Şubat tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilecek. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , TÜYAP, Karadeniz, 6., Kitap, Fuarı, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı