Haber Detayı
18 Mayıs 2022 - Çarşamba 17:32 Bu haber 273 kez okundu
 
Vali Dağlı'dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’nın ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ Kutlama Mesajı
YEREL YÖNETİM Haberi
Vali Dağlı'dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, Türk milletinin bağımsızlık inancından aldığı güçle Samsun’a ayak basarak Milli Mücadale’yi başlattığı 19 Mayıs 1919 gününün 103. yıl dönümünü hep birlikte yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. Kurtuluş meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs şehrinde olmamız bizler için ayrı bir gurur kaynağıdır.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle geçtiğimiz iki yılda tedbirler dahilinde kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, pandeminin kitlesel bir tehdit olmaktan çıkmasıyla bu yıl daha büyük bir coşku ve sevinçle kutluyoruz. Samsunlular olarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurtuluş meşalesini yaktığı şehirde yaşamanın onur ve ayrıcalığını daha derin htiğimiz bu önemli günde, düzenlediğimiz 19 Mayıs kutlamalarıyla şehrimizin her yerinde bayram coşkusunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışı, milletimizin makûs talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişimdir. Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı, milletimiz ve ülkemiz için parlak bir geleceğe doğru atılan ilk adım olan 19 Mayıs günü, bağımsız bir devlet ve özgür bir millet olarak tarih sahnesinde yeniden yer almamızı sağlayan bir dönüm noktasıdır. 

        Sevgili gençler, aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu mukaddes vatanın geleceği, istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Samsun'da yakılan meşaleyi bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıdığınıza şahitlik ediyoruz. Sizler, içinizde taşıdığınız sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı verecek en önemli değersiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm Millî Mücadele kahramanlarımızı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Aziz Milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve merhum kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, gençlerimizin, Aziz Milletimizin ve tüm Samsunlu hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Vali, Dağlı'dan, 19, Mayıs, Kutlama, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı