Haber Detayı
17 Haziran 2021 - Perşembe 13:05 Bu haber 370 kez okundu
 
YEDAŞ’tan 580 Milyonluk Yatırım
YEDAŞ, sorumluluk sahasındaki Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerindeyıl sonuna kadar toplam 580 milyon liralık yatırım gerçekleştirmiş olacak.
EKONOMİ Haberi
 YEDAŞ’tan 580 Milyonluk Yatırım

YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, 2021 yılında toplam 580 milyon liralık yatırım yapmayı planladıklarını belirterek, “Hizmet verdiğimiz 5 ilde yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Kurulduğumuz zamandan bu güne kadar uluslararası standartlarda elektrik dağıtım kalitesi vermeyi hedefleyen YEDAŞ, bu kapsamda şebeke yapısında, teknoloji, Ar-Ge faaliyetlerinde ve çağrı merkezi alanında yenilikçi uygulamalar ve yatırımlarla gelişmesini sürdürdü. Bu kapsamda 2020 yılında 356,5 milyon TL yatırım harcaması gerçekleştirdik” dedi.

 

2021 Yılı Tesis Yatırım Planına değinen Genel Müdür Hasan Yasir Bora, “Bu yatırımın büyük oranı transformatör ilavesi havai hat yatırımlarını kapsıyor. 2.666 kilometre havai ve 176 kilometre yeraltı olmak üzere Alçak Gerilim(AG)  ve Orta Gerilim(OG) şebeke, 98 kilometre aydınlatma, 431 adet trafo tesisi ve 115 adet beton köşk tesisi bu yatırım planı kapsamında hayata geçirilecek.

 

Merkez ilçeler ve kırsaldaki gerilim düşüm sorunlarına öncelik vererek enerjinin en uç noktadaki kullanıcıya kadar kesintisiz ve sürekli dağıtımına yönelik planlamamızı oluşturduk. Bu kapsamda tüm ihaleler yapıldı. Yıl boyunca aylık 700 kişiye yaklaşan çalışan ile yatırımlarımızı sene sonuna kadar tamamlayacağız.” Diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , YEDAŞ’tan, 580, Milyonluk, Yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı