Haber Detayı
07 Mart 2022 - Pazartesi 13:44 Bu haber 519 kez okundu
 
Yılmaz’dan ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ mesajı...
YAŞAM Haberi
Yılmaz’dan  ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı

"Hayatın her alanında fedakarcaçalışan, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren kadınların, annelerin merhametli, nezaketli, sevgi dolu gönlü dünyayı çok daha kıymetli kılmaktadır. Kadınlar  her zaman önemli roller üstlenmiş ve hayatın merkezinde yer almıştır. Aile kurumunun, toplumun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların  değeri, emekleri tarif edilemez, hiç bir bedelle ödenemez. Toplumun temelinin aile, ailenin temelinin kadın olduğu hiç bir zaman unutulmamalıdır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının bağımsızlık, eşitlik, özgürlük,  daha iyi çalışma ve yaşam koşulları elde etme yolunda verdikleri mücadelenin bir simgesi olarak kutlanmakta, mücadeleleri ise her zaman destek bulmaktadır. Günümüzde kadınlarımız, çağın gerekleri ve devletin sağladığı imkan, desteklerle her alanda kendini kanıtlamasını bilmiş,  büyük başarılar sağlamıştır. Çalışma, siyaset  hayatı gibi bir çok alanda kadınların yer alması için bir çok istisnai uygulamalar hayata geçirilmiş, ayrıcalıklar tanınmıştır.  Demokrasinin gelişmesi ve insan haklarına verilen önemin artmasıyla birlikte, kadın hakları mücadelesinde önemli mesafeler alınmış, alınmaya da devam edilmektedir.

Toplum, birey olarak şiddetin her türlüsü ile mücadele etmeli ve hayatımızdan bu anlayışı mutlaka çıkarmalıyız.  Kadın haklarının daha da iyileştirilmesi, özellikle kadınların fiziksel şiddetin yanında, psikolojik şiddetten de korunması için her türlü çalışma yapılmakta, gerekli önemler alınmaktadır.El ele vererek toplumdan şiddetin tamamen ortadan kaldırılması için mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.

Dinimizde de hanımlara gerekli değerin verilmesi net bir şekilde belirtilmekte ve önemli tavsiyelerde bulunulmaktadır. Her bireye olması gerektiği gibi kadınlara sevgiyle yaklaşmalı, hakları gözetilmeli, incitilmemeli her alanda imkanlar ölçüsünde önlerinin açılmasını sağlamalıyız.

AK Parti İktidarı döneminde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hayata geçirilen yasal düzenlemeler ve reformlar kadınlarımıza verilen değerin en büyük göstergelerinden biridir. Hayatın her alanında başarı ile en önde olan kadınların yaşamlarının kolaylaştırılması için ciddi adımlar atılmıştır. En son Cumhurbaşkanımızın kamuoyuna açıkladığı 'Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Yeni Reform Paketi', caydırıcılığı artıracak ve birçok eksikliği de giderecektir. Başarı hikayeleri yazan, her zaman yanımızda güçlü bir şekilde yer alan, bizlere destek ve örnek olan kadınlar ayrımsız baş tacıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en işten dileklerimizle kutlar, başta annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımıza aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu başarılarla dolu bir hayat dilerim."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Yılmaz’dan, , ‘8, Mart, Dünya, Kadınlar, Günü’, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı